logo

УЧЕНИЦИ ОТ СОУ „ВЕЛА БЛАГОЕВА“ СА ПОБЕДИТЕЛИ В ДЕТСКИЯ ТУРНИР ПО ШАХМАТ „КОЛЕДНА ЗВЕЗДА“

ДИМИТЪР МАРКОВ ОТ СОУ „ВЕЛА БЛАГОЕВА“ СПЕЧЕЛИ КУПАТА В ДЕТСКИ ТУРНИР ПО ШАХМАТ „КОЛЕДНА ЗВЕЗДА“.

На 19.12.2015 г. се проведе детски турнир по шахмат „КОЛЕДНА ЗВЕЗДА“, организиран от шахматен клуб „ЦСКА“. Треньорите Цвета Галунова и Даян Нинов вече втора година работят с деца в училищата от град Велико Търново. В състезанието се включиха 58 деца от СОУ „Вела Благоева“, ОУ „Бачо Киро“, ОУ „Петко Р. Славейков“ и ОУ „Димитър Благоев“. Турнирът се проведе по швейцарска система в шест кръга, а за направата на жребия се използваше компютърна програма. След оспорвана борба и напълно заслужено купата спечели третокласника Димитър Марков, ученик от IIIВ клас на СОУ „Вела Благоева“, с постигнати максимален брой от 6 точки. На второ и трето място с по 5 точки се класираха отново ученици  от СОУ „Вела Благоева“ - Вероника Стефанова от IIВ клас и Александър Христов от IБ клас.

За доброто настроение на малките шахматисти се погрижиха фирма „Кармела“ и работилница „Храна и здраве“, които осигуриха почерпка за участниците. А специален гост на турнира беше дядо Коледа, който раздаде грамоти на всички деца. Състезанието се проведе с любезното съдействие на ОУ „Бачо Киро“ и директора Владимир Николов, който лично награди победителите.